Aktualnie koszyk jest pusty
Podaj e-mail:
Podaj hasło:
Wybierz walutę  
poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00

PRODUKCJA NAJLEPSZYCH NA ŚWIECIE NARZĘDZI DO OBRÓBKI DREWNA

Firma CMT zdobyła uznanie i reputację poprzez tworzenie najwyższej jakości narzędzi do obróbki drewna.

Korzystając z 40 lat doświadczenia oraz najnowszej technologii produkuje jedne z najlepszych narzędzi do obróbki drewna na świecie.

PROJEKT - CMT projektuje narzędzia, mając głównie na uwadze ich końcowe przeznaczenie. Lata rozwoju i doświadczenia sprawiły, że wszystkie narzędzia są idealnie dopracowane i sprawdzone. Poprzez wprowadzanie nowych metod produkcji, podnoszenia kwalifikacji personelu, stosowania
wysokiej jakości materiałów i ciągłego badania potrzeb klientów, firma CMT pozostaje cały czas w czołówce producentów narzędzi do obróbki drewna.

SUROWCE - W skrócie, dwa główne surowce z których wytwarzane są frezy CMT to stal oraz węglik spiekany. Doskonała jakość produkowanych frezów jest dowodem na to, że CMT starannie dobiera poszczególne komponenty...

- Wytrzymała stal - swoją stal CMT bierze ze Szwajcarii, gdzie jest poddawana specjalnym procesom, dzięki którym nabiera odpowiedniej wytrzymałości i odporności, czyniących ją idealnym materiałem na trzpienie i korpusy frezów CMT

- Wysokojakościowy węglik spiekany - Jeśli stal jest surowcem, nadającym wytrzymałość i żywotność narzędziom CMT, to węglik spiekany nadaje narzędziu inteligencję. Zdolność węglika spiekanego do precyzyjnego cięcia i długiej żywotności ma kluczowe znaczenie przy produkcji frezów, dlatego CMT używa tylko węglika o najwyższej jakości, importowanego z Luxemburga.

PRODUKCJA

- W ostatnich latach, wszelkie procesy produkcyjne w firmie CMT, zostały mocno usprawnione.
W obecnym czasie wszystkie etapy produkcji są zautomatyzowane. Personel parku maszynowego jest specjalnie przeszkolony. Połączenie wiedzy i najnowszej technologii daje gwarancję, że wszystkie wiertła i frezy CMT są precyzyjne i doskonale wyważone.

- Specjalnie obrabiana stal do frezów o dużej średnicy. Pewne frezy z racji swojego przeznaczenia oraz gabarytów, różnią się sposobem wytwarzania. Zwłaszcza produkcja frezów o dużych średnicach, wymaga zastosowania paru dodatkowych operacji. Takim dodatkowym procesem jest obrabianie stali na gorąco. Dzięki tej operacji, stal przeznaczona na frezy o większych korpusach, staje się twardsza i bardziej wytrzymała.

- Lutowanie. firma CMT jest pionierem w procesie lutowania ostrzy z węglika spiekanego. Specjalnie zaprojektowane, w pełni  zautomatyzowane maszyny oraz innowacyjna technika lutowania „srebro-miedź-srebro” pozwala na całkowite wyeliminowanie niespójności, które zdarzają się w tradycyjnej metodzie lutowania węglika spiekanego.

- Odpowiednio dobrany rodzaj węglika. Frezy CMT mogą pracować w różnego rodzaju materiałach, dlatego też firma CMT prowadzi specjalną selekcję węglika w zależności od jego przeznaczenia.

- Szlifowanie i ostrzenie. Ostatnim procesem produkcyjnym przy wytwarzaniu frezów CMT jest szlifowanie i ostrzenie krawędzi tnących. Proces ten odbywa się przy wykorzystaniu najnowszych maszyn sterowanych numerycznie, co pozwala uzyskać idealną ostrość krawędzi i zachować wszystkie kąty przy jednoczesnym uzyskaniu długiej żywotności narzędzia.

KONTROLA JAKOŚCI

Nawet w najbardziej zaawansowanym parku produkcyjnym pojawiają się miejsca, w których istnieje możliwość wystąpienia błędu. Firma CMT, dokłada wszelkich starań, aby wyeliminować wszelkie niezgodności. W tym celu prowadzona jest kontrola jakości na każdym etapie procesu wytwarzania narzędzia. Każde narzędzie do wycinania ramiaków jest zawsze próbowane, w celu sprawdzenia czy poszczególne elementy idealnie pasują do siebie. Do kontroli jakości wykorzystywane jest również urządzenie do automatycznego pomiaru poszczególnych wymiarów narzędzi, w celu sprawdzenia czy wyprodukowane narzędzie odpowiada przygotowanym wcześniej projektom.

pobierz katalog w wersji pdf: KATALOG NARZĘDZI CMT ( 41,6 MB )

 

Robert Malinowski (2011-03-30 10:03)
Cena od - do
-
Producent
Gwarancja
Sortowanie
FREZY TRZPIENIOWE
NASZE SERWISY
ważne informacje do pobrania katalogi
Punta oferuje maszyny stolarskie do drewna i narzędzia do CNC. W ofercie również frezy palcowe, frezy spiralne czy frezy trzpieniowe, głowice, wiertła i wiele innych maszyn stolarskich oraz narzędzi do CNC.
NEWSLETTER